Poštovní muzeum zahajuje přednášky k výstavě Pošta za Velké války

26. 5. 2014

Poštovní muzeum si tímto dovoluje všechny srdečně pozvat na přednášku Ing. Petra Hoffmana „Mobilizace a konec poštovní autobusové dopravy", která se uskuteční ve středu 28. května 2014 od 17. hodin v Poštovním muzeu (Nové mlýny 2, Praha 1).

Petr Hoffman, autor vícesvazkových Dějin autobusové dopravy v Českých zemích a Československu, představí své dílo, v němž mimo jiné využil četné písemné a obrazové dokumenty ze Sbírky Poštovního muzea. Přednáška se bude podrobně zabývat skromnými začátky, nadějným rozvojem a nečekaným koncem poštovní autobusové dopravy na území Čech, Moravy, Slezska a Slovenska v souvislosti s vypuknutí první světové války. Především se pak se zaměří na zánik autobusové dopravy po vyhlášení mobilizace, kdy byla motorová vozidla poštovní správy zrekvírována pro potřeby c. a k. armády.

Akci předchází od 16:30 hodin komentovaná prohlídka výstavy „Pošta za Velké války. Píšu Vám z fronty…“, která je umístěna v atraktivních interiérech s nástěnnými malbami Josefa Navrátila z roku 1847. Vstup na přednášku a komentovanou prohlídku je zdarma!

Kolektiv Poštovního muzea se těší na Vaši návštěvu!

Archiv aktualit: