Druhým ředitelem Poštovního muzea byl známý literát a básník Jiří Karásek ze Lvovic

Víte, že... druhým ředitelem Poštovního muzea se stal známý literát a básník Jiří Karásek ze Lvovic?

V letech 1925-33 působil na pozici ředitele Poštovního muzea poštovní inspektor Josef Jiří Karásek (1871-1951), jinak také známý literát a představitel dekadentní poezie píšící pod jménem Jiří Karásek ze Lvovic.

K poštovní správě nastoupil v březnu 1892 po absolvování reálného gymnázia v Praze a ročním studiu teologie. Nejprve byl přidělen k nádražní poště na Smíchově, odkud přešel roku 1896 na poštovní úřad Praha 15. Od roku 1900 pracoval v hodnosti poštovního asistenta (později poštovního oficiála) na poštovním úřadu Smíchov 1 a v roce 1912 byl přidělen k poštovnímu úřadu Praha 1. Dne 9. října 1919 nastoupil na ministerstvo pošt a telegrafů, kde působil až do poloviny dvacátých let jako redaktor rezortního věstníku.

Do povědomí zaměstnanců poštovní správy se trvale zapsal v roce 1925, kdy vydal spolu s vrchním poštovním inspektorem Josefem Alešem Česko-německé a německo-české odborné poštovní, telegrafní a telefonní provozní názvosloví.

V Karáskovi získalo muzeum člověka se širokým kulturním rozhledem a hlubokými znalostmi umění, které využil i při budování muzea.