Nový pamětní list Poštovního muzea s Josefem Šímou

U příležitosti 93. výročí svého založení vydává 18. prosince 2011 Poštovní muzeum v Praze tradiční pamětní list. Zároveň tím připomíná 120 let od narození našeho předního moderního malíře, ilustrátora a překladatele Josefa Šímy. Prodej unikátního suvenýru bude zahájen v den jeho vydání pouze v Poštovním muzeu na Nových mlýnech v Praze.

Upozornění na otevírací dobu v čase vánočních a novoročních svátků

V době vánočních svátků bude muzeum uzavřeno v sobotu 24. 12. a v pondělí 26. 12. V neděli 25. 12. bude otevřeno od 9 do 12, resp. od 13 do 17 hodin. Prodej lístků do muzea končí půl hodiny před zavírací dobou. Zavřeno bude také na Nový rok, v neděli 1. 1. 2012.

Den české filatelie v Poštovním muzeu

V Poštovním muzeu se 10. listopadu uskutečnil již pátý ročník Dne české filatelie. Celodenní slavnost všech sběratelů nejmenšího umění zpestřil křest nové publikace o historii poštovních úřadů v českých zemích, jako i autogramiáda významných tvůrců nové vánoční známky, malíře Dušana Kállaye a rytce Miloše Ondráčka

Pozvánka na novou - nejen čtyřlístkovou - výstavu a autogramiádu Jaroslava Němečka

Poštovní muzeum Praha pro Vás připravuje od 23. 11. do 26. 2. 2012 výstavu prací známého tvůrce postaviček Čtyřlístku s názvem Jaroslav Němeček - Čtyřlístek nejen na známkách. Autogramiáda Jaroslava Němečka proběhne 26. 11. 2011 od 9 do 12 hodin.

Příležitostná přepážka a autogramiáda k aktuálním výstavám v PM Praha

Poštovní muzeum zve všechny sběratele a milovníky autogramů na příležitostní poštovní přepážku a autogramiádu, spojené s aktuálními poštovními výstavami. Akce se uskuteční v sobotu 15. 10. 2011 v pražské pobočce Poštovního muzea.

Pražská pobočka otevírá zrekonstruované výstavní prostory

Vzhledem k dokončení restaurátorských prací na malbách Josefa Navrátila bude muzeum od středy 21. 9. 2011 znovu plně přístupné. Vedle zrekonstruovaných biedermeierovských maleb Josefa Navrátila se návštěvníci mohou nově těšit i na stylizovaný dobový pokoj spolu s portréty posledních majitelů domu z rodu Vávrů. Do prostor salonků bude do 20. 11. 2011 reinstalována výstava Ochrana přírody na známkách České republiky.

Vernisáž výstavy žáků ZUŠ v muzeu ve Vyšším Brodě

Ve středu 15. června 2011 se v pobočce Poštovního muzea ve Vyšším Brodě uskutečnila vernisáž již 13. ročníku Výstavy prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Kaplice.

Letní detektivka v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě

Plánujete o prázdninách výlet či dovolenou v jižních Čechách? Potom určitě navštivte Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě a zúčastněte se tradiční letní soutěže, kterou si oblíbily nejen děti, ale i jejich rodiče. Staňte se opravdovým detektivem a pátrejte mezi exponáty z poštovní historie po čtyřlístkových nezbednících.

Upozornění na částečné uzavření pobočky v Praze

Poštovní muzeum Praha bude v termínu od 2. 6. do konce srpna 2011 částečně uzavřeno.

Ozdobné telegrafní blankety první Československé republiky

(Poštové múzeum Banská Bystrica, 5. 5. - 3. 7. 2011)- Na jarní měsíce roku 2011 připravila Česká pošta, s.p., Poštovní muzeum výstavu, která si klade za cíl představit slovenské veřejnosti užitou grafiku v období první Československé republiky. Jde o originály přijatých i nepřijatých návrhů na telegrafní blankety, jejichž autory byli vesměs přední českoslovenští výtvarníci. Představené návrhy pochází z rozsáhlé muzejní podsbírky Grafika, kresby, reprodukce, která je součástí Sbírky Poštovního muzea.

Archiv aktualit: