1. 10. 2015 – 8. 1. 2016 | muzeum Lamberská stezka (Žihobce 9)

Pošta za Velké války v muzeu Lamberská stezka v Žihobcích

Úspěšná výstava Poštovního muzea s názvem Pošta za Velké války. Píšu Vám z fronty… přibližující fungování poštovní služby za první světové války se stěhuje z Národního památníku na Vítkově do muzea Lamberská stezka v Žihobcích. Návštěvníci se zde mohou z expozice těšit od 1. 10. 2015 do 8.1. 2016

Výstava Pošta za Velké války. Píšu Vám z fronty… je součástí širšího cyklu Velká válka, ve kterém se spojilo více zejména brněnských a pražských muzejních institucí a svoji premiéru měla v pražském Poštovním muzeu 14. 5. 2014. Představuje jednak fungování útvaru polní pošty, který zabezpečoval komunikaci mezi frontou a týlem, jednak se soustředí na válečnou korespondenci. Jako putovní výstavní projekt po prezentaci v Městském muzeu a galerii Svitavy, Oblastním muzeu v Litoměřicích a pražském Vítkově zamířila do muzea Lamberská stezka, přičemž v jednání je v této chvíli i množství dalších zastavení.

Více o výstavě v PM Praha zde.

• Výstavu v muzeu Lamberská stezka (Žihobce 9) si můžete prohlédnout od pondělí do pátku 9.00-16.00, více na webu muzea Lamberská stezka.
  • V rámci programu k výstavě se  uskuteční 20.10. 2015 od 17,30 hodin přednáška Tomáše Kavky na téma „První světová válka v obrazech a textech dobové korespondence“.