Přednáška Holubí pošta ve službách Československé armády 1918-1938

6. 10. 2015

Dne 13. 10. 2015 od 17 hodin se koná v Poštovním muzeu zajímavá přednáška Holubí pošta ve službách Československé armády 1918-1938. V rámci doprovodných akcí k výstavě Holubí pošta provede historik Ivan Fuksa opomíjenou etapou dějin meziválečné československé armády.

Poštovní holubi byli v dobách první republiky nedílnou součástí československé armády a jejich využití později upadlo v zapomnění. Martin Fuksa se pokusí zaplnit bílé místo na pomyslné mapě meziválečných armádních dějin. Představí nejen organizace vojenských poštovních holubů, ale rovněž problémy, se kterými se holubi potýkali. Stranou nezůstane ani úzká spolupráce mezi armádou a svazem poštovních holubů nebo účast poštovních holubů pod dozorem armády na různých soutěžích. Přednáška dále připomene zapojení poštovních holubů do mobilizace v září 1938.