Poštovní muzeum na mezinárodním srazu kočárů

15. 7. 2015

Ve dnech 18. – 19. července 2015 se v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem nedaleko Olomouce uskuteční již osmý ročník mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského, kočárnického a mistrů opratí, zvaného Josefkol.

Letos se bohatého programu zúčastní i Poštovní muzeum, a to prezentací kočáru rakouského císaře Ferdinanda I. Dobrotivého. Ten si mnozí z vás možná pamatují z plakátů a billboardů, které v loňském roce zvaly na úspěšnou výstavu s názvem Zapřažená krása, konanou v jízdárně Pražského hradu. Na jejím vzniku se podílel i Václav Obr, ředitel Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem, které je pořadatelem Josefkolu, a tak se zrodila myšlenka letošní spolupráce Poštovního muzea s touto institucí.

Návštěvníci Josefkolu 2015 se stanou svědky slavnostního příjezdu císaře Františka Josefa I. a jeho manželky Sissi, přehlídky kočárových spřežení i hulánské jízdy a dovednostních jízd kočárů kulisami historického městečka. Své umění předvedou kováři, čalouníci, koláři a další řemeslníci nezbytní pro výrobu koněspřežných vozů. Nebudou chybět ani soutěže pro děti i dospělé.

Více informací na www.historickekocary.cz.