Výstavy a sbírky Poštovního muzea na programech České televize

21. 11. 2014

Poštovní muzeum bylo v průběhu posledního měsíce prezentováno na dvou kanálech České televize. Nejprve se reportáž z budějovického putování výstavy Pošta jednou stopou objevila v pořadu pro děti Tamtam kanálu ČT:D, následně byly naše známkové skvosty spojené s olympijskými hrami prezentovány v Olympijském magazínu na ČT sport.

Výstava přibližující jednostopá vozidla používaná naším oborem s názvem Pošta jednou stopou se přesunula koncem září z Vyššího Brodu do Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Navštívit ji lze až do počátku příštího roku. V pořadu Tamtam premiérově vysílaném 31. 10. na kanálu ČT:D byla doporučena jako ideální k návštěvě zejména pro děti. Ať už se podívají, jaká se dříve používala jednostopá vozidla a zároveň jak vypadala pošta, tak se mají možnost seznámit s tvorbou výtvarníka dopravních prostředků Kamila Lhotáka, která výstavu doplňuje. Reportáž je online k dispozici zde.

V pořadu ČT sport Olympijský magazín vysílaném 12. 11.  jsme se spolu s reportéry přenesli do prostředí našeho pražského muzea, kde byly představeny jak historické, tak i současné poštovní známky spojené s olympijskými hrami. Všechny jsou k dispozici v našich sbírkách. Více jak tříminutová reportáž (od stopáže 22.30) je online k dispozici zde.