Zábava pro děti na doma!

Milé děti,

v posledních letech jsme v muzeu pro vás připravili různé naučné i zábavné hry a pracovní sešity i listy a vystřihovánky, které jste dostaly zdarma při návštěvě muzea. A až se otevřou opět staré dvoukřídlé vstupní dveře, rádi vám je budeme rozdávat dál. Těšíme se, že se dětské koutky zase zaplní a o víkendech budeme společně tvořit na výtvarných dílnách. A zatím, děti, než se zase vrátíte do muzea, posíláme vám zábavu na doma. Sešity a vystřihovánky si můžete doma vytisknout.

Přejeme hodně zábavy!

Za vaše muzeum
Denisa Sedláková
sedlakova.denisa@cpost.cz

  • Poštovní hru hrajte s figurkami Člověče nezlob se! a obyčejnou hrací kostkou. Herní plán s ilustrací Milana Starého si můžete vytisknout oboustranně lépe na silnější papír A3 nebo slepit alespoň jeden list A4. Hodně zábavy na cestě historií! Ke stažení zde (pdf, 1MB).

  • Pohledem pohlednice je příběh jedné zatoulané zásilky před 200 lety a provázel děti výstavou i historií poštovních schránek. I dospělí v něm objeví zajímavosti z historie pošty a zapojí logické myšlení při složitějších úkolech. Ke stažení zde (pdf, 2MB).
    Vyrobit si můžete vlastní poštovní schránku, vystřihovánka ke stažení zde (pdf, 3MB).

  • Doteky státnosti připomenou dětem stoleté výročí založení našeho státu a výstavu na Pražském Hradě. Na několika stránkami s různými tématy si děti oživí znalosti například o státních symbolech. Vhodné např. pro domácí výuku čtvrťáků, kteří téma aktuálně probírají ve škole.  Desky s časovou osou na A3 ke stažení zde, listy s  úkoly zde (pdf, 2MB).

  • Ženy na poště je nejnovější sešit o sedmi skutečných ženách na poště z různých časových období. Sedm stran, sedm povolání, sedm úkolů představí ženy od poštmistryně ze 17. století až po listovní doručovatelku 80. let 20. století. Ke stažení zde (pdf, 5MB).

    Pracovní sešity jsou určeny pouze k domácímu použití, nešiřte a nevyužívejte je ke komerčním účelům.