Slavnostní prezentace dopisnice balonové pošty s autogramiádou Jiřího Boudy 13.6. v Roztokách u Prahy

24. 5. 2013

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a Česká pošta, s.p. si dovolují pozvat všechny zájemce o balonovou poštu, kresbu Jiřího Boudy a sběratele na slavnostní prezentaci dopisnice balónové pošty a autogramiádu jejího autora ak.mal. Jiřího Boudy. Akce se koná dne 13.června 2013 ve 14,00 hod. v areálu roztockého zámku.

Akce je součástí výstavy Vzhůru k výšinám, historie vzduchoplavby a balonového sportu, která probíhá od 17. května do 28. října 2013 ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Tematickou dopisnici vydala Česká pošta jako součást příprav na vzlet poštovního balonu, který se uskuteční v rámci společné česko-rakouské Zemské výstavy 2013 v druhé polovině srpna ve Vyšším Brodě. Balon zde bude přepravovat poštovní zásilky.

Na účastníky dne 13. května čeká následující program:

• Představení dopisnice a jejího autora grafika a rytce Jiřího Boudy
• Povídání o balonové poště
• Balonová pošta ve Vyšším Brodě
• Autogramiáda

Dopisnice bude v den akce k prodeji v pokladně roztockého muzea, později ji bude možné koupit v prodejně pražského Poštovního muzea.