Příležitostná přepážka k nové knize Oldřicha Kulhánka

11. 5. 2012

Oldřich Kulhánek vydává v nakladatelství G-DESIGN CZ ve spolupráci s Poštovním muzeem novou knihu s názvem Známková tvorba. Kniha, která mapuje Mistrovu známkovou tvorbu dostane i svoji příležitostnou dopisnici, ke které bude v sobotu 26. května 2012 v pražském Poštovním muzeu zřízena i příležitostná přepážka. Na ní bude používáno k akci připravené poštovní příležitostné razítko. Při příležitosti vydání knihy bude dán v omezené edici do prodeje i Pamětní list ke knize.

Termín konání:

26. 5. 2012, od 9 do 15 hodin

Místo konání:

Poštovní muzeum,  Praha 1, Nové mlýny 2

Více o knize a akci:

Kniha Vám přinese komplexně zpracované dílo - kresby Oldřicha Kulhánka, řazené do jednotlivých kapitol, které mají chronologickou posloupnost od vydání 1. poštovní známky v roce 1990 do současnosti. Každá kresba námětu známky bude mít svou samostatnou kapitolu, ve které naleznete kromě překrásné kresby též liniovou rozkresbu Miloše Ondráčka, návrh razítka a kresby na FDC mistra O. Kulhánka a taktéž vyobrazení samotné poštovní známky. Každá kapitola bude opatřena textem, jež Vám přiblíží osobnost z poštovní známky. Texty ke kapitolám připravuje Prof. MUDr. Josef Koutecký. Kniha bude vytištěna na luxusním papíře a uspokojí nejen ty, kteří obdivují grafická díla a kresby autora, ale jistě i všechny sběratele a čtenáře se zájmem o současnou grafiku a poštovní známky.

Kniha vyjde ve dvou edicích. Širší a poté v LIMITOVANÉ EDICI, v nákladu 150 výtisků. Součástí knihy v limitované edici bude originální litografie, liniová rozkresba této litografie, aršík známky, černotisk, pamětní list a korespondenční lístek s přítiskem. Všechny tytou součásti limitované edice budou samozřejmě signovány autory - Oldřichem Kulhánkem a Milošem Ondráčkem. Samotná kniha bude též signována, číslována a datována autorem.

• K vydání knihy bude zřízena i příležitostná přepážka, kde si budete moci nechat razítkem otisknout příležitostnou dopisnici vydanou ke dnu křtu knihy - 23. 5. 2012. Motivem dopisnice je Mistrova kresba dvou dotýkajících se rukou.
  • Příležitostná přepážka se koná v Poštovním muzeu v sobotu 26. 5. 2012 od 9 do 15 hodin (prodejna má polední přestávku mezi 12 a 13 hodinou)
  • V omezeném počtu bude v sobotu 26. 5. do prodeje dán i Pamětní list Oldřich Kulhánek & Miloš Ondráček: Známková tvorba 1990 – 2011 s motivem známky posledních Rožmberků. List bude možné v prodejně muzea zakoupit za 70 Kč. Zájemcům o jeho vlastnictví se doporučuje navštívit muzeum v brzkých ranních hodinách!