Pražská muzejní noc 10. června

8. 6. 2017

Poštovní muzeum v Praze se letos opět otevře do nočních hodin zdarma návštěvníkům Pražské muzejní noci. Prohlédnout si mohou výstavu Václav Hollar: Rytiny a známky a výstavu hasičské techniky ve známkové tvorbě Ve znamení sv. Floriána. Připraveny jsou speciální pohlednice s razítkem muzejní noci, pro děti malé dárky. Děti i dospělí se mohou zastavit od 19 do 23 hodin v tiché místnosti v prvním patře muzea. V ní mohou tvořit a zahrát si beze slov s tužkou a pastelkami obrázkovou hru na tichou poštu.

Již tradičně patří druhá červnová sobota v Praze muzeím a galeriím. Letošní Pražská muzejní noc nabídne 49 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 79 objektech, zajímavý program a jedinečnou atmosféru. Dopravu mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím 10 speciálních muzejních autobusových linek.Vstup do všech objektů je zdarma, s výjimkou NKP Vyšehrad, kde se platí symbolické vstupné 1 Kč.

www.prazskamuzejninoc.cz