1. 4. – 30. 9. 2016 | Památník Vojna Leštice | Hornické muzeum Příbram

Pošta za Velké války v Památníku Vojna Leštice

Úspěšná výstava Poštovního muzea s názvem Pošta za Velké války. Píšu Vám z fronty… přibližující fungování poštovní služby za první světové války se stěhuje z muzea Lamberská stezka v Žihobcích do Památníku Vojna Leštice, který je součástí Hornického muzea Příbram. Návštěvníci se zde mohou z expozice těšit od 1. 4. do 30.9. 2016

Pošta za Velké války

Výstava Pošta za Velké války. Píšu Vám z fronty… je součástí širšího cyklu Velká válka, ve kterém se spojilo více zejména brněnských a pražských muzejních institucí a svoji premiéru měla v pražském Poštovním muzeu 14. 5. 2014. Představuje jednak fungování útvaru polní pošty, který zabezpečoval komunikaci mezi frontou a týlem, jednak se soustředí na válečnou korespondenci. Jako putovní výstavní projekt po prezentaci v Městském muzeu a galerii Svitavy, Oblastním muzeu v Litoměřicích, pražském Vítkově a muzeu Lamberská stezka v Žihobcích zamířila do Památníku Vojna Leštice, přičemž v jednání je v této chvíli i množství dalších zastavení.

Více o výstavě v PM Praha zde.

• Výstavu v Památníku Vojna Lešetice (Lešetice 52, 262 31 Milín) si můžete prohlédnout od úterý do pátku 9.00 - 17.00, více na stránkách Hornického muzea Příbram