9. 6. 2012

Jako každý rok, tak i letos na Vás ve vyšebrodském Poštovním muzeu čeká o prázdninách tradiční letní soutěž. Tolik oblíbená nejen mezi dětmi, ale i jejich rodiči. Staňte se opravdovým detektivem a odhalte, kdo odešel spolu s muzejním strašidlem poštmistrem Mňácou z expozice na lákavý chmelový mok.

Letní detektivka v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě

„Poštovní vyšebrodské strašidlo, bývalý poštmistr Mňáca, je už léta naším kamarádem. Kde jsou časy, kdy v muzeu po nocích jen rejdil a vyváděl lotroviny! Překvapit ale dokáže. Zrovínka dneska odešel s několika kamarády z poštovních obrazů a fotografií  někam na pívo. Volali jsme do restauračních zařízení, putyk i bufíků u řeky…jako by se propadli do země. Pomůžete nám objevit, kdo všechno zmizel – a tedy není v muzeu?“ prosí o pomoc Poštovní muzeum ve Vyšším Brodě.

Každý z návštěvníků muzea dostane u vstupu do Poštovního muzea služební průkaz poštovního detektiva a podle instrukcí doplní správné odpovědi – u obrázku označí křížkem, kdo si kdesi dává s Mňácou do nosu.

Letní detektivka v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě

Úspěšní badatelé získají vysvědčení s razítkem poštovního detektiva a poštovní lízátko. Život je třeba si osladit.

Průkaz poštovního detektiva není jen ověřeným dokladem detektivních dovedností, ale i hezkou památkou. Zatímco v loňském roce jeho ztvárnění dostal na starost Jaroslav Němeček, autor oblíbeného komiksu Čtyřlístek, v roce letošním se na téma pošty a letního pátrání vyřádil Jiří Slíva, český výtvarník a básník, věnující se kreslenému humoru, litografii a knižní ilustraci, jehož kreslený humor je obvykle postaven na paradoxu.