Bdění dlouho přes půlnoc - Muzejní noc 2012 v PM

10. 6. 2012

Po roce, kdy kvůli rekonstrukcím nástěnných maleb salonků chybělo, otevřelo pražské Poštovní muzeum své dveře návštěvníkům v netradičním čase – nočních hodinách. V sobotu 9. června tak od sedmé večerní až do jedné hodiny ranní nabídlo možnost prozkoumat jeho kulturní bohatství ve zcela jedinečné atmosféře. Pracovníci muzea pro tento účel připravili několik zpestření. A návštěvníci to ocenili. Přes práh muzea jich během šesti hodin akce prošlo více jak tisíc!

Celostátní Festival Muzejních nocí vyvrcholil v sobotu 9. června v Praze již tradičně. Letos se Pražské muzejní noci zúčastnilo rekordních 39 institucí a Poštovní muzeum se mezi nimi rozhodně neztratilo. Pro návštěvníky připravilo speciální komentovanou kurátorskou prohlídku a navíc v rámci doprovodného programu připomnělo, do jaké schránky se vlastně házela pošta za časů starého dobrého Rakouska. Jako instituce, která schraňuje cenné předměty jednoho z nejrozšířenějších sběratelských hobby – filatelie, návštěvníkům názorně ukázalo, co stojí na počátku každého sbírání. Totiž připraven pro ně byl sběratelský předmět, na kterém si mohli založit svoji vlastní sbírku. Letošní heslo muzejní noci Poštovního muzea bylo, přijdete jednou a budete se stále vracet! Ovšem již jako profesionální sběratel. A kurátoři vůbec nepochybují, že se nejpozději příští rok oni noví sběratelé do muzea vrátí...