Balónová pošta se vznášela nad Šumavou

14. 8. 2013

Město Vyšší Brod a celé okolí Lipna přivítal v pondělí 19. srpna do nového týdne balón České pošty. Ten se vznesl z vyšebrodského fotbalového hřiště po osmé hodině ranní a téměř hodinu kroužil nad městem a jeho okolím. Přistál kolem deváté v obvodu pošty Lipno nad Vltavou. Nesl přitom vzácný náklad – zásilky raritní Balónové pošty!

Balónová pošta na šumavském nebi

Po výstavě filatelistické rarity modrých Merkurů a slavnostní jízdě poštovního dostavníku pondělním balónovým letem Poštovní muzeum završilo soubor akcí, které připravilo při příležitosti konání česko-rakouské Zemské výstavy. Na výstavě, která ve městech Vyšší Brod, Český Krumlov, Freistadt a Bad Leonfelden probíhá až do 2. 11. 2013, se vedle samotné expozice Poštovního muzea mohou stále těšit z výstavy návrhů na známku Závišův kříž, která byla vydána při příležitosti slavnostního vystavení tohoto unikátního klenotu světového významu.

Akci Balónové pošty připravilo Poštovní muzeum ve spolupráci s městem Vyšší Brod a pracovníky České pošty Regionu Jižní Čechy. Poštovní muzeum by rádo poděkovalo za podporu při jejím pořádání zastupitelstvu města Vyšší Brod, zvláště pak starostovi ing. Milanu Zálešákovi, místostarostce paní Haně Strakové a Janu Strakovi z Informačního centra města. Dále pak pracovníkům České pošty Regionu Jižní Čechy - ing. Miroslavu Kramolišovi, provoznímu řediteli Regionu; ing. Zbyňku Hovorkovi - řediteli Regionu a Milanu Duchovi - manažerovi Obvodu Český Krumlov.