10. 6. – 31. 7. 2016 | Městské muzeum ve Zbiroze

Adolf Born aneb Jak vzniká poštovní známka

Putovní výstava Adolf Born aneb Jak vzniká poštovní známka je v současnosti k vidění v Městském muzeu ve Zbiroze. Výstava byla v roce 2015 představena v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě společně s výstavou Ilustrace pro malé a velké. Více o prezentaci v Poštovním muzeu.

Adolf Born

Výstava věnovaná grafické tvorbě a návrhům poštovních cenin od Adolfa Borna je plná hravosti, fantazie a inteligentního humoru. Znovu objevíte podivuhodný svět poštovních známek, nejmenších výtvarných děl, kterým v běžném životě možná nevěnujeme zaslouženou pozornost. Díky Adolfu Bornovi se na nás z pohlednic a obálek dopisů usmívá nejen Kryštof Kolumbus, Marco Polo či kouzelník Žito, ale i sličná dáma vyhlížející z okna poštovního dostavníku.

Výstavu můžete navštívit od 10. 6. do 31. 7. 2016, úterý až neděle 9:00 – 12:00 a 12:30 – 16:30 v Městském muzeu ve Zbiroze, Masarykovo nám. 28, Zbiroh.