15. ročník Pražské muzejní noci

4. 6. 2018

Poštovní muzeum opět letos otevře dveře účastníkům tentokrát Pražské muzejní noci. V sobotu 9. 6. v čase od 19 hodin do jedné hodiny budou mít návštěvníci jednu z posledních možností zhlédnout kromě stálé expozice i výstavu 2296 KILO.

Expozice představuje tvorbu studentů a pedagogů z Fakulty designu a umění ZČU v Plzni. Výstava plná barev a příběhů seznamuje s pojmy ilustrace a komiks v jejich plné šíři i s přesahy do jiných odvětví. Část exponátů je určena k dotýkání, hrám a vlastní tvorbě; součástí je i čtenářský koutek.

Doprovodný program v Poštovním muzeu

19:00 – 23:00 Otevřený výtvarný ateliér  V prvním patře muzea bude otevřen tvůrčí prostor tematicky zaměřený k probíhající výstavě komiksů, ilustrací a objektů 2296 KILO. V ateliéru si děti i dospělí mohou vyzkoušet tvorbu komiksu, kreslit, stříhat a lepit, případně napsat pohlednici nebo se jen na chvilku zastavit a číst si knížku.

19:00 01:00 Pohlednice z muzea  Každý návštěvník dostane pohlednici s originální kresbou Jiřího Slívy, která se vztahuje k letošnímu 100. výročí založení Poštovního muzea. V muzeu lze zakoupit poštovní známky a pohlednici oraženou speciálním razítkem poslat poštou.

19:00 – 21:30 – Komiksoví hrdinové  Za pěkného počasí a denního světla budou před budovou muzea umístěna originální ručně malovaná fotomísta. Návštěvníci se mohou stát součástí ilustrovaných příběhů, ocitnout se v „kůži“ komiksových hrdinů a odnést si ve svém fotoaparátu či mobilu vtipnou a milou vzpomínku.

Letošní Pražská muzejní noc nabídne 50 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 77 objektech, zajímavý program a jedinečnou atmosféru.Dopravu mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím 10 speciálních muzejních autobusových linek. Vstup do všech objektů je zdarma. Informační stany budou pro návštěvníky akce připraveny na tradičních místech. V pátek 8. června od 12. do 19. hodiny před Historickou budovou Národního muzea. V den konání akce, v sobotu 9. června, od 10 do 24 hodin na témže místě a na nám. Jana Palacha. Pracovníci informačních stanů ochotně poradí s výběrem muzeí, doprovodného programu a dopravou k objektům. K dispozici budou také mapy dopravy s přehledem zapojených muzeí.

www.prazskamuzejninoc.cz