Zábavné léto pro děti ve Vyšším Brodě

8. 6. 2018

Na letní sezónu ve Vyšším Brodě jsme pro malé i větší návštěvníky připravili tradiční Letní poštovní detektivku. Tentokrát poštmistra Mňácu, vyšebrodské strašidlo, hodně potrápila hladová myš. Snědla mu část dortu, kde bylo zrovna psáno, kolikáté narozeniny letos Poštovní muzeum slaví.

A to je úkol pro děti, v muzeu musejí najít zvláštní znaky a vyluštit šifru. Ti, kteří úspěšně zjistí, kolik je Poštovnímu muzeu let, získají vysvědčení poštovního detektiva se speciálním detektivním razítkem. Až vše vypátrají, mohou si kromě návštěvy expozice a výstavy Jiřího Slívy užít zábavu v novém prostoru „Lumpenkoutku“, který jsme pro ně otevřeli. Nejmenší si v něm mohou postavit vlastní potrubní poštu, hrát si na poštovní přepážku, razítkovat, závodit s auty nebo si zahrát společenskou poštovní hru nevšedních rozměrů. Prostor představuje všechno, co muzeum v posledních letech muzeum pro děti nachystalo. K vidění jsou také práce dětí z workshopů i školních programů, ke čtení knížky a k tvoření pracovní listy. Rezervujte si na návštěvu muzea více času, děti totiž odtud nebudou chtít odejít!