15. 4. – 12. 5. 2013 | Mladá Boleslav

Výstava PM i s filatelistickou burzou v Mladé Boleslavi

Bude tomu rok, co měla v Poštovním muzeu premiéru výstava fotografií poštovního provozu 70. let 20. století. A na jaře tohoto roku vstoupila výstava do svého druhého dějství – stala se základem regionálních výstav. V pondělí 15. dubna se otevřela Poštovní výstava aneb Pošta, jak jsme ji neznali ve Vzdělávacím centru Na Karmeli v Mladé Boleslavi. Expozici zde návštěvníci mohou vidět až do 12. května. A na své si přijdou i filatelisté - v sobotu 20. dubna bude totiž doplněna i Filatelistickou burzou a příležitostnou přepážkou, na které bude používáno speciální příležitostné razítko k výstavě! .

Výstava nás vrací do času tzv. normalizace, kdy pošta tvořila ve spojení s telekomunikacemi celé ministerstvo spojů. Poštovních služeb musel využívat prakticky každý a lze bez nadsázky říci, že co se dělo na poště, odráželo i dění v celé společnosti. Poštovní výstava v tomto duchu přibližuje obraz normalizačních časů na fotografiích malíře Tomáše Vosolsobě, mapujících fungování poštovního provozu v letech 1975 – 1979. Více o výstavě.

• U příležitosti výstavy bude v atriu Vzdělávacího centra Na Karmeli v sobotu 20. dubna od 9 do 15 hodin otevřena Filatelistická burza a příležitostná poštovní přepážka, odkud si lze odnést otisk speciálního příležitostného razítka
  • Výstava v kostele sv. Bonaventury bude otevřena denně od 9 do 17 hodin, o víkendech od 10 do 18 hodin. Vstupné: dospělí 40 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 80 Kč