Vůz vlakové pošty na oslavách v Kořenově 17. června

16. 6. 2017

Zveme vás na oslavy 100. narozenin parní lokomotivy "Sedma" 354.7152 v sobotu 17.6. do Kořenova. Parní lokomotiva bude vozit návštěvníky mezi Kořenovem a Harrachovem. U celodenních oslav nebude chybět Poštovní muzeum, k vidění bude i originální poštovní vůz z roku 1941 včetně expozice dějin vlakové pošty ze sbírek muzea.

V poledne proběhne slavnostní gratulace ke 100. narozeninám parní lokomotivy a představení nových poštovních známek se „Sedmou" a „Rakušankou". Poté je připravena autogramiáda autora těchto známek Petra Ptáčka. Nové známky si tu budete moci koupit včetně grafického listu s parní lokomotivou. V Kořenově je na celý den připraven bohatý doprovodný program. Mimo jiné také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se tu můžete vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic.