12. 11. 2021 – 17. 4. 2022 | Praha Poštovním muzeum

Vryté do paměti. Historie obrazem poštovní známky

Výstava „Vryté do paměti“ návštěvníkům představuje příběh české historie, jak jej vyprávějí jednotlivé poštovní známky. Nabízí tak bohatou obrazovou exkurzi do tuzemské známkové tvorby a zároveň připomíná, že dějiny a vzpomínání na ně byly vždy jedním z jejich nejvýznamnějších námětových proudů.

Vryté do paměti. Historie obrazem poštovní známky

Jak již název napovídá, naší minulostí návštěvníky na výstavě provází vybrané motivy z práce mistrů ryteckého řemesla, kteří této symbolice na známkách pomohli dodat její osobitost. Výstava se ovšem nezaměřuje pouze na soudobé známky s historickými motivy nebo starší emise, jenž svými motivy intenzivně připomínají dobu svého vzniku.

Ve své práci pro známkovou tvorbu se podobným směrem orientovala pestrá škála autorů od velkých jmen našeho výtvarného umění, až po zcela neznámé nadšence. Ve čtyřech tematických zastaveních se tak návštěvník může formou námětového výběru seznámit s jejich výraznými výtvarnými předlohami.

Doprovodné akce

13. 11. 2021 9:00-15:00  Příležitostná poštovní přepážka - prodej dopisnice a otisky dvou příležitostných razítek (Silnicí, železnicí, vzduchem, vodou a Vryté do paměti)

Bližší informace k doprovodným akcím budou zveřejňovány v aktualitách na webu a facebooku muzea.

Tisková zpráva (pdf, 531kB)