Vernisáž výstavy Františka Horniaka 24. června 2016

21. 6. 2016

Zveme vás na vernisáž výstavy František Horniak/ 60nejlepších rytin, která se koná v pátek 24. 6. v 17 hodin v Poštovním muzeu v Praze. Výstava je věnována jednomu z nejvýraznějších zástupců slovenského ryteckého umění Františku Horniakovi, připomíná a oslavuje Mistrovo výročí narození. Vedle skvostných ocelorytin představuje liniové rozkresby autora, finální známky, aršíky, přepážkové archy a obálky prvního dne vydání (FDC). Více o výstavě najdete zde.

Během vernisáže bude představena známka Jan Jessenius. František Horniak je autorem rytiny k této známce, která vyšla ve společném vydání České republiky, Slovenska a Maďarska. Zároveň také proběhne křest katalogu, který je k výstavě vydán.
V sobotu 25. 6. 2016 od 9 do 15 hodin bude otevřena tradiční příležitostná poštovní přepážka a od 9 do 12 hod se bude konat autogramiáda Františka Horniaka.

Těšíme se na návštěvu!