Slavnostní jízda povozu polní pošty a dopisnice vlakové pošty

25. 6. 2014

V pátek dne 27. června proběhne v rámci výstavního cyklu Velká válka slavnostní jízda povozu rakousko-uherské polní pošty, která dopraví zásilky vlakové pošty na nádraží Praha-Dejvice.

Povoz tažený koňmi a doprovázený vojáky v dobových uniformách vyjede v 13:00 od Národního technického muzea a přes Letenské sady dorazí na uvedené nádraží přibližně o hodinu později. Zde budou zásilky předány k přepravě historickým vlakem, jehož součástí bude i salonní vůz Františka Ferdinanda d´Este. Slavnostní odjezd vlaku se uskuteční v 18:00.

Zájemci o netradiční suvenýr si mohou toho dne od 13:00 zakoupit u zmíněného historického vlaku na dejvickém nádraží příležitostnou dopisnici vlakové pošty s obrázkem od uznávaného výtvarníka Jiřího Boudy, na němž je zachycen právě salonní železniční vůz následníka trůnu.