Setkání odborníků na téma letadlové pošty

27. 4. 2016

V sobotu 16. 4. 2016 uspořádalo Poštovní muzeum ve spolupráci s Muzeem vlakové pošty setkání odborníků, kteří diskutovali na téma letadlové pošty, fungující v Československu v letech 1956–1982. Kromě zástupců obou pořádajících institucí byli přítomni někteří z pracovníků Čs. spojů, přímo se podílejících na jejím provozu.

Na fotografii zleva Ondřej Švehelka (kurátor PM), Pravoslav Kukačka (jednatel Klubu filatelistů 00-15 Praha), Jan Galuška (emeritní ředitel PM), Petr Študent (Muzeum vlakové pošty, vydavatel magazínu Československá vlaková pošta), Miloš Kvapil (bývalý pilot ČSA, letecký publicista), Jaroslav Zemlov (bývalý člen posádek ambulantních pošt), Miroslav Špaček (bývalý náměstek generálního ředitele pro poštovní provoz), Kamil Rokos (bývalý pracovník gen. ředitelství odpovědný za letadlové pošty).