Program pro školy k výstavě Doteky státnosti

8. 6. 2018

Poštovní muzeum připravilo program pro základní a střední školy k rozsáhlé výstavě Doteky státnosti (10. 5.-31. 10.) v Jízdárně Pražského hradu, na jejíž přípravě se podílelo. Více o výstavě najdete zde.

Pracovní listy jsou  zdarma v omezeném množství k dispozici na pokladně Jízdárny i ke stažení. Desky pracovních listů můžete stáhnout zde (pdf, 1MB) (pdf, 1MB) a listy zde (pdf, 2MB) (pdf, 2MB).

Komentované prohlídky s lektory zjednodušenou formou provedou žáky a studenty výstavou a uvedou jednotlivé části výstavy do širších souvislostí. Jsou vhodné jak pro I. a II. stupeň základních škol, tak i pro školy střední. Komentované prohlídky i výstava jsou zdarma a probíhají každý všední den v červnu, září a říjnu.

Více informaci a rezervaci termínů najdete na www.komentovkydoteky.sweb.cz

Programy zajišťuje Poštovní muzeum za podpory Ministerstva kultury ve spolupráci se Správou Pražského hradu a Vojenským historickým ústavem.