Prezentace známek emise Historické dopravní prostředky a vozu vlakové pošty

14. 2. 2017

Zveme Vás na prezentaci příležitostných poštovních známek emise Historické dopravní prostředky, jejichž obrazovými motivy jsou autopošta (pojízdný poštovní úřad) Škoda 506 DN z konce 30. let 20. století a vagón poštovní ambulance Fk v provedení, v jakém byl používán za první Československé republiky.

Prezentace se uskuteční ve středu 15. 2. od 10:30 v prezidentském salónku na pražském hlavním nádraží. Vchod do salónku se nachází na jižní části I. nástupiště. Současně bude na jižní straně I. nástupiště přistaven historický poštovní vagón Československé pošty (Postw 90-40 367-0) vyrobený roku 1985, v němž bude možné zhlédnout expozicí Muzea vlakové pošty. Interiér vozu bude volně přístupný veřejnosti od 10:00 do 16:00. Ve voze bude možné zakoupit obě nové poštovní známky, obálky prvního dne a další filatelistické zboží a tiskoviny Poštovního muzea a Muzea vlakové pošty.

Těšíme se na Vaši návštěvu!