Představení aršíku - Obětem 1. světové války - 12. 6. 2014 v 17,00 hod. v PM Praha

6. 6. 2014

Srdečně Vás zveme na představení aršíku „Obětem 1. světové války“, autora Jana Mageta a rytce Václava Fajta, ve čtvrtek 12. 6. 2014 v 17,00 hod. v Poštovním muzeu, Nové mlýny 2, Praha 1. Součástí představení bude i inauguraci aršíku, již bude doprovázet autogramiáda Jana Mageta a Václava Fajta.

Během akce bude možné volně debatovat nejen o výtvarné, ale i obsahové stránce aršíku se známým českým publicistou, scénáristou a spisovatelem, mj. autorem známého historického cyklu Toulky českou minulostí, Petrem Hořejšem.

V rámci setkání s umělci proběhne další premiéra! Vůbec poprvé dojde k prezentaci „art" poštovní schránky. Výtvarně ji originálně uchopili Eva Hašková a Janem Magetem, kteří v PM Praha nedávno vystavovali.

Na tuto slavnostní chvíli naváže komentovaná prohlídka současné výstavy v PM Praha „Pošta za Velké války, s podtitulem Píšu Vám z fronty…"

Součástí nabitého odpoledne bude zahájení výstavy a v 18 hodin přednáška významného sběratele korespondence polní pošty p. Lubora Kunce na téma „Oběti války v poštovních dokladech".