Přednáška Matchbox ze sbírek UPM 19. 11. 2015

12. 11. 2015

Ve čtvrtek 19. 11. od 16 hodin se koná v Poštovním muzeu v Praze přednáška Matchbox ze sbírek UPM.
Prezentace Mgr. Marie Míčové, kurátorky sbírky hraček Uměleckoprůmyslového musea v Praze, je připravena v rámci doprovodných programů k výstavě Václav Zapadlík/Známky s vůní benzínu.

Kovové miniatury autíček začala anglická firma Lesney vyrábět brzy po skončení druhé světové války a během následujících desetiletí zaznamenala celosvětový úspěch. Značka Matchbox se stala ikonickou a v bývalém Československu se vžila pod názvem angličáky. Uměleckoprůmyslové museum v Praze vlastní ucelenou sbírku produkce firmy Lesney, kterou představila na výstavách v Čechách a na Moravě v posledních třech letech. Stálou expozici sbírky modelů Matchbox můžete navštívit v zámku Kamenice nad Lipou, která je pobočkou Uměleckoprůmyslového musea v Praze.