Pražská muzejní noc se po roce vrací do Poštovního muzea

10. 6. 2015

Jako každoročně i letos se všichni návštěvníci Pražské muzejní noci mohou těšit na zážitky z Poštovního muzea. Po loňském roce plném vzpomínek na polní poštu první světové války, bude letošní večer spojen s prezentací umělecké tvorby. Konkrétně bude věnován Oldřichu Kulhánkovi, jehož výstava Bankovky, známky, medaile právě v muzeu probíhá. V souvislosti s blížícím se výročím Mistra Jana Husa, od jehož upálení v Kostnici letos uplyne 600 let, se bude soustředit na Kulhánkovo ztvárnění reformního kazatele na poštovní známce. K němu se váže i letošní malý dárek, který si každý návštěvník z Poštovního muzea má možnost odnést.

Během pražské muzejní noci můžete navštívit v Národním památníku na pražském Vítkově i výstavu Poštovního muzea Pošta za Velké války. Píšu Vám z fronty… Tato výstava mapuje na pozadí bohatého obrazového materiálu činnost polní pošty rakousko-uherské armády za první světové války.

Muzejní noc v Praze se koná tuto sobotu 13. června již od roku 2004 a většina z institucí (stejně jako Poštovní muzeum) bude během jejího konání otevřena od 19 hodin do první hodiny ranní. Letos je do akce zapojeno 48 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 80 objektech. Všechny objekty budou spojovat speciální autobusové linky Dopravního podniku hlavního města Prahy (k objektu Poštovního muzea se dostanete linkami 1, 3 a 9) a jako každý rok i letos je vstup do objektů zdarma.

Odkazy:

www.postovnimuzeum.cz