Pražská muzejní noc 11. června

1. 6. 2016

 

Poštovní muzeum opět letos otevře dveře účastníkům Pražské muzejní noci. V sobotu 11. 6. v čase od 19 hodin do jedné hodiny ranní se muzeu probudí sovy, sovice, výři, sovičky a puštíci. Tito noční ptáci budou veřejnost provázet po celou noc. Spolu s dalšími zvířaty je návštěvníci budou moci obdivovat prostřednictvím kreseb J. a L. Knotkových na výstavě Orbis naturalis pictus. Na výstavě je kromě kreseb k vidění i několik preparovaných exponátů zapůjčených ze Zoo Praha.


Od 19,30 do 21,00 zprostředkuje před budovou Poštovního muzea blízké setkání s malými i velkými sovami pan Kolomazník z pražské chovatelské stanice. K tématu sov se váže i malý dárek, který dostane každý, kdo muzeum o Soví noci navštíví.

Tento rok se do projektu zapojí rekordních 80 objektů téměř 50 pražských muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Všechny objekty budou spojovat speciální autobusové linky Dopravního podniku hlavního města Prahy (k objektu Poštovního muzea se dostanete linkami 1, 3 a 9) a jako každý rok i letos je vstup do objektů i doprava zdarma.

www.prazskamuzejninoc.cz