PRAGA 2018

6. 8. 2018

Ve dnech 15.-18. srpna se v koná letošní největší filatelistická událost v Evropě, devátý ročník specializované Světové výstavy poštovních známek PRAGA 2018. Výstava se bude po tři dny konat současně na několika místech v Praze, jedním z nich je i Poštovní muzeum, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout ukázky světové filatelistické literatury. Vstupenka na výstavu PRAGA 2018 (i s odtrženým kuponem) po dobu výstavy platí i pro volný vstup do Poštovního muzea v Praze.


Celý letošní rok je zasvěcen oslavám stého výročí vzniku Československé republiky, avšak tato výstava připomíná ještě jiné události, které jsou s tímto letopočtem spojeny. Tohoto roku uplyne rovněž 100 let od zřízení československé poštovní správy reprezentované ministerstvem pošt a telegrafů, vydání první československé poštovní známky a konečně i založení Poštovního muzea v Praze. Hlavním lákadlem letošní PRAGY 2018 bude především premiérové vystavení nejznámějších světových poštovních známek – modrého a červeného Mauritia a takzvaného Bombajského dopisu, jenž byl v roce 1968 prodán v USA jako nejdražší filatelistický předmět všech dob.  Všechny tyto rarity jsou nyní v majetku filatelisty z České republiky, jehož totožnost bude na této výstavě odhalena.

Veškeré informace  o výstavě najdete na webu www.praga2018.cz.  

Pozvánka do Poštovního muzea (pdf, 355kB)

Doprovodný program k výstavě PRAGA 2018 v Poštovním muzeu

  • 15. 8. - 18. 8. 2018 9-17 hodin – Příležitostná poštovní přepážka
    Po celou dobu trvání výstavy bude otevřena příležitostná poštovní přepážka. Speciální příležitostné razítko připomíná výročí 100 let od založení Poštovního muzea, které letos slavíme. V prodejně bude možno zakoupit rozmanité filatelistické zboží.
  • 15. 8. - 18. 8. 2018 9-17 hodin - PRAGA 2018 dětem
    Nejenom dospělí, ale i malí účastníci zde najdou svůj ráj. Po dobu, co se dospělí budou věnovat výstavním literárním exponátům, bude teenagerům umožněno vyzkoušet si přímo na místě, jak se stát filatelistou. Pro kreativní jedince jsou zde připraveny tisíce barevných známek, ze kterých mohou vytvořit obrazec nebo se stát tvůrcem své vlastní pohlednice. Ti trpělivější se mohou aktivně zapojit do naprogramování OZOBOTA jako skautského kurýra a nechat doručit zásilku do sídla spolku Junák – český skaut nebo do velitelství skautské pošty. Příznivci sociálních sítí uvítají setkání s Martinem Rotou a Patrikem Kořenářem ze Zvědátorů, kteří zájem o filatelii podpoří svou osobní přítomností ve čtvrtek mezi 12 – 16 hodinou. Pro prvních sto návštěvníků do šestnácti let jsou připraveny dárkové taštičky a pro fanoušky Zvědátorů připínací placky a foto karty pro získání podpisů obou youtuberů. Zkrátka nepřijdou ani aktivní návštěvníci inspirativních programů – budou připraveny nejrozmanitější odměny, které každého potěší.