Poštovní muzeum si připomíná 700. výročí narození Karla IV.

23. 5. 2016

Poštovní muzeum se podílí na oslavách 700. výročí narození Karla IV. zápůjčkami vybraných sbírkových předmětů na velké výstavní projekty, které se k jubileu konají. Je to především výstava Koruna na dlani, jedna z šestice stěžejních výstavních akcí, které se v letošním roce odehrávají na Pražském hradě. Na této výstavě především nebude chybět umělecké ztvárnění svatováclavské koruny od Jiřího Švengsbíra, které vyšlo na známé známce v roce 1966.

Na významném výročí se přirozeně podílí i Karlova univerzita, která připravila výstavu s názvem Druhý život Karla IV. Zastřešujícími prvky celé výstavy jsou v tomto případě Karlovské grafické motivy Oldřicha Kulhánka rovněž vybrané ze Sbírky Poštovního muzea.

Obě výstavy již byly zahájeny a potrvají do konce srpna (Druhý život Karla IV.), resp. do 28. září (Koruna na dlani) tohoto roku.

Přejeme příjemný návštěvnický zážitek!