Poštovní muzeum představí Ilustrace pro malé i velké

28. 11. 2014

Poštovní muzeum, Nové mlýny 2, Praha 1 připravuje ve svých prostorách výstavu s názvem Ilustrace pro malé i velké, která bude pro veřejnost otevřena ve dnech 10. prosince 2014 a potrvá do 15. března 2015. Na výstavě budou představeni přední výtvarníci – ilustrátoři, jež se zároveň podíleli na tvorbě českých poštovních známek , např. Adolf Born, Zdeněk Miler, Jiří Šalamoun, Zdeněk Smetana, Renáta Fučíková, Helena Zmatlíková, Karel Franta a další. Výstava se uskuteční ve spolupráci s Galerií výtvarného umění v Havlíčkově Brodě a Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského.


Na vernisáži výstavy, dne 9.12.t.r.v 17.00 hodin, představí mimo jiné paní Jarmila Marešová  sadu adventních známek, které vytvořila pro Českou poštu, s.p.

K výstavě je následně připraven bohatý doprovodný program (viz celý ke stažení zde (pdf, 2MB)), ze kterého vybíráme nejbližší akce:

  • V sobotu 13. 12. od 9.00 do 15. hod. se bude konat příležitostná poštovní přepážka  a současně od 9.00 do 12.00 hod. proběhne autogramiáda  ak.mal. Renáty Fučíkové.
  • V prodeji bude příležitostná dopisnice, kterou k výstavě vydalo Poštovní muzeum, s přítiskem dle originálního návrhu paní Fučíkové.