PM připravuje výstavu o Velké válce a jednostopých vozidlech

Na letní sezónu 2014 připravuje Poštovní muzeum pro své dva objekty velké výstavní akce. Zatímco od 14. května bude v Praze otevřena výstava připomínající stoleté výročí celosvětového konfliktu Pošta za Velké války. Píšu Vám z fronty…, od 21. června se návštěvníci Vyššího Brodu mohou těšit na výstavu Pošta v jedné stopě, která představí jednostopé dopravní prostředky, jež v historii využívala poštovní správa.

Pražská výstava je součástí širšího cyklu výstav nazvaného Velká válka, kterého se vedle Poštovního muzea účastní i Národní technické muzeum, Vojenský historický ústav v Praze, Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Zámek Konopiště a Muzeum města Brna. V Poštovním muzeu se bude možno přenést do doby před sto lety prostřednictvím rekonstrukce fungování tehdejší c. k. polní pošty, dobových fotografií, poštovních známek, malovaných pohlednic i dopisů frontových vojáků.

Pobočka ve Vyšším Brodě poukáže na historii bicyklů a motorových vozidel, které poštovní správa v minulosti často jako průkopník nových prototypů ke svému provozu používala. Návštěvník tak bude mít možnost si prohlédnout historické motocykly i kola od konce 19. století až do současnosti. K výstavě se připravuje i atraktivní jízda historických kol. Poštovní muzeum pořádá výstavu ve spolupráci s Národním technickým muzeem.

• K oběma akcím bude zřízena příležitostná přepážka a vydány příležitostné dopisnice
  • V rámci výstavy Pošta za Velké války bude připraven i speciální program Pražské muzejní noci
  • V rámci výstavy Pošta v jedné stopě bude připravena mimořádná motocyklová pošta