Pamětní list a autorské čtení při 96. výročí Poštovního muzea

16. 12. 2014

Ilustrační obrázek

U příležitosti 96. výročí svého založení vydává 18. prosince 2014 Poštovní muzeum v Praze tradiční příležitostný tisk (PTM). Ze svých bohatých sbírek poštovních známek a dokumentace jejich výroby tentokrát vybralo z emise Umění známkovou transpozici slavného českého malíře Bohumila Kubišty s názvem Pierot. V den výročí bude navíc v muzeu pokračovat doprovodný program k výstavě Ilustrace pro malé i velké v podobě prezentace nové knihy autorek Petry Petrákové Slancové a Kateřiny Skořepové s názvem Výletový den (rybí).

Obraz Pierot z roku 1911 převedl v roce 1973 do rytiny Mistr svého řemesla Josef Herčík. Pro příležitostný tisk Poštovního muzea byla zvolena původní ocelorytina pro černou barvu, vytištěna modrou barvou, která nejlépe vystihuje původně výsledný barevný dojem samotné známky. Barva byla na základě konzultací namíchána v Poštovní tiskárně cenin a její skladbu tvoří modrá a černá. Pamětní list je vydáván zároveň jako připomínka ke 130. výročí narození Bohumila Kubišty. Nový PTM nabízí muzeum ve své prodejně v Praze na Nových mlýnech 2 za 70 Kč a to až do vyčerpání zásob.

V rámci výročí proběhne v muzeu dne 18. prosince zároveň prezentace nové knihy autorek Petry Petrákové Slancové a Kateřiny Skořepové s názvem Výletový den (rybí). Následovat bude i autogramiáda obou autorek, ke které se připojí výletová babička, herečka Dana Syslová a výletový dědeček, herec, zápasník Zdeněk Srstka. Na tuto akci všechny srdečně zveme od 17.00 hodin.