Oldřich Kulhánek v PM v zájmu vizuálních médií, odborníků i návštěvníků

3. 6. 2015

Výstava v PM Praha Oldřich Kulhánek. Známky, bankovky, medaile vstoupila tento týden do svých posledních 14 dnů konání. Zájem o ní ovšem neopadá. Naopak množí se mediální reportáže jako prezentace v pořadu ČT Toulavá kamera, zhlédla ji odborná porota soutěže Gloria musaealis a 13. června se na ni mohou těšit návštěvníci Pražské muzejní noci.

Reportáž z výstavy byla odvysílána premiérově v pořadu ČT 1 Toulavá kamera v neděli 30. 5. a výstavu zde představili společně její kurátor Martin Říha a dcera Oldřicha Kulhánka, grafička Klára Melichová. Reportáž můžete jako poslední příspěvek dílu shlédnout zde.

V úterý 2. června navštívila PM Praha odborná porota soutěže Gloria musaealis, do jejíž kategorie Výstava roku muzeum projekt spojený s  Oldřichem Kulhánkem přihlásilo. Kuriozitou se zdá, že šlo o vůbec první zastavení komise, která ročně projede kolem čtyřiceti výstav v různých částech České republiky. Do soutěže se mohou hlásit výstavy, které byly zahájeny od 1.1. 2015 a nejzazší lhůta k přihlášení je 29.2. 2016.

Výstavu v poslední dny uvidí velké množství návštěvníků, kteří zavítají do muzea v rámci Pražské muzejní noci. Ta se koná v sobotu 13. června tradičně od 19 hodin do první hodiny ranní a PM při této příležitosti nabídne všem návštěvníkům malý suvenýr, který je spojen s významným výročím 600 let od upálení reformního kazatele Mistra Jana Husa. Toho v roce 2002 ztvárnil na poštovní známce právě Oldřich Kulhánek.