Na Pražském hradě se nachází unikátní POŠTOVNÍ VÝSTAVA

Společná výstava České pošty a Kanceláře prezidenta republiky byla na Pražském hradě slavnostně zahájena v úterý 13. července 2021. Nachází se v prostorách pobočky České pošty na Pražském hradě umístěné na III. nádvoří, přímo naproti Chrámu sv. Víta. Pobočka, jež má na Hradě již více než stoletou tradici, prošla v uplynulém období celkovou rekonstrukcí a nově byla rozšířena o stálou poštovní výstavu.

Expozice je koncipována do 3 tematických celků. K vidění jsou exponáty z poštovní historie různých časových období, je zde představen Pražský hrad ve známkové tvorbě a poslední část je věnována české státnosti. V této sekci mohou návštěvníci zhlédnout originály vybraných státních vyznamenání nebo všechny prezidentské známky od T. G. Masaryka až po současného prezidenta.

Kromě zhlédnutí zajímavé výstavy si zde návštěvníci mohou zakoupit hodnotné suvenýry. V sortimentu pobočky je především široká nabídka filatelie: poštovní známky, známkové aršíky, obálky prvního dne, emisní listy a další filatelistické produkty, dále zboží s poštovní tematikou jako například oblíbená poštovní autíčka, dětská poštovní razítka a nechybí ani zboží s tematikou Pražského hradu.

Naprostým unikátem, který se nachází pouze na Pražském hradě, je funkční replika historické poštovní schránky, přes kterou můžete poslat dopis či pohled i vy!

Výstava nabízí také 2 pamětní razítka, kterými si mohou návštěvníci vlastnoručně orazit pohlednice, dopisy, deníčky či jiné zásilky. Autorem grafických návrhů razítek je akademický malíř Jan Kavan.

Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Výstava i celá pobočka jsou otevřeny v pracovní dny od 8 do 18 hodin, o víkendu od 10 do 18 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu,

Česká pošta