Muzejní noc v Poštovním muzeu byla v režii „růžových lístků“

19. 6. 2014

V sobotu 14. června proběhla v Poštovním muzeu XI. Pražská muzejní noc. Od sedmé večerní až do jedné hodiny ranní se jako každoročně před muzeem tvořily velké fronty návštěvníků, které hned několikrát převyšovaly kapacitu budovy. Uvnitř se jim pak věnovali kurátoři, a jak už se také stalo tradicí, lidé si domů odnesli něco speciálního.

Jelikož máme v muzeu výstavu Pošta za Velké války, nemohlo jít o nic jiného než o dopisnici polní pošty, lidově zvanou růžový lístek. Lidé si mohli poslat pozdrav na zásilce, kterou stejně jako téměř před sto lety dostávali vojáci v poli. A bohatě toho prostřednictvím našich dvou speciálních schránek využívali. Návštěvníků přišlo opět o něco více, než jich bylo loni. Zejména mezi osmou a desátou hodinou praskalo muzeum přímo ve švech. Těsně před první ranní se číslo zastavilo na cifře 907 lidí. Většina z nich si pamětní suvenýr poslala, přičemž si na něj nechala natisknout některé ze speciálních razítek. Letos bylo vedle tradičního pamětního na Muzejní noc v Poštovním muzeu 2014 k dispozici i další k výstavnímu cyklu Velká válka a také speciální Zensuriert, které upomínalo na cenzurní praktiky první války, kdy nebylo jediné zásilky, kterou by po Vás někdo nezkontroloval.