Letní zábava pro děti ve Vyšším Brodě

Na letní sezonu chystáme každoročně dětem  spoustu aktivit. Na návštěvu si proto  vyhraďte víc času, dětem se odsud nebude chtít odejít!

LETNÍ POŠTOVNÍ DETEKTIVKA provede děti  rozsáhlou expozicí. Letos již po čtrnácté návštěvníci pátrají  společně s vyšebrodským strašidlem  Mňácou. Bývalého poštmistra láká tentokrát letní počasí k radovánkám u vody. Potřebuje ale pomoci s luštěním, aby si mohl užít oblíbený vodní sport. Úspěšné luštitele odměna nemine. Úkolový list je zdarma k dispozici v pokladně muzea.

INTERAKTIVNÍ SÁL nabízí dětem spoustu možností k objevování, hraní, čtení, odpočinku a jiné zábavě. Mohou si v něm vyzkoušet například telefonování s funkčními historickými telefony, posílat potrubní poštu nebo natisknout pomocí razítek  vlastní známky a spoustu dalšího.

V POŠTOVNÍM DESETIBOJI si  děti ověří dovednosti v deseti speciálních poštovně-sportovních disciplínách a  procvičí těla i ducha. Hráli jste někdy baligolf? Pohýbali si tělo na telekulu nebo houpysurfu? Víte, co se děje v holubáriu nebo při rychlopochůzce? U pokladny je k dispozici leták, kde si splněné úkoly odškrtněte a opět získáte odměnu. Většinu aktivit najdete v interaktivním sále, jeden před vstupem do muzea.

 

Letos se  Poštovní muzeu muzeum ve Vyšším brodě také zapojilo do letní SOUTĚŽE NA DÉČKU ČT. V muzeu děti získají heslo, samolepky a Vědátorský list a pomůžou tak zastavit Nečas.