Letní poštovní detektivka ve Vyšším Brodě

6. 6. 2017

Každý, kdo navštíví v létě pobočku Poštovního muzea ve Vyšším Brodě, může pomoci poštmistru Mňácovi v pátrání.

Čmuchat, slídit a čenichat v muzeu mohou děti i dospělí. Vyšebrodské strašidlo se letos opět probudilo po zimním spánku a mezi exponáty muzea hledá proradnou kočku, která dělá v muzeu samé neplechy. Naštěstí mu pomáhá poštovní holub Emil, zkušený fotograf. Ale které fotografie v albu jsou z muzea a kde se duch kočky ukrývá, už musí návštěvníci zjistit sami. Kdo úkol splní, toho čeká u pokladny razítko na osvědčení poštovního detektiva a odměna.

Poštovní detektivku připravilo Poštovní muzeum už po několikáté. Na výstavě Holubí pošta zjistíte, co poštovní holubi dovedou a že i fotografování pro ně není problém. Detektivka vás provede výstavou a v expozici si mimo jiné můžete vyzkoušet, jestli jsou rychlejší auta nebo poštovní holubi, a podívat se na areál Cisterciáckého kláštera z ptačí perspektivy.