Jízda povozu polní pošty poutala zaslouženou pozornost

3. 7. 2014

Slavnostní jízda povozu polní pošty, která se uskutečnila v pátek 27. června od Národního technického muzea k vlakovému nádraží Praha - Dejvice, nenechala leckterého kolemjdoucího v klidu.

To samé platilo i o hostech restauračních zahrádek, kolem nichž tento historický povoz projížděl. Vůz se tak stal vděčným objektem pro pořizování netradičních fotografií a samozřejmě také lákadlem na výstavu Poštovního muzea Pošta za Velké války .

To ale nebylo vše, důležitého úkolu – přepravy dopisnic vlakové pošty – se zhostil rovněž s úspěchem, zvláště když ho během cesty střežili vojáci rakousko-uherské pěchoty a cestu mu razil jezdec na bílém koni v modročervené hulánské uniformě. Vojáci předali zásilky na nádraží s patřičnými instrukcemi osádce salonního vozu Františka Ferdinanda d´Este, kterým byly následujícího dne přepraveny do moravské metropole, v níž se uskutečnilo slavnostní zahájení výstavního cyklu Velká válka.