Cyklus workshopů: Grafické techniky

Poštovní muzeum připravilo cyklus workshopů k výstavě Vryté do paměti. Jednotlivé dílny jsou zaměřeny na různé grafické techniky a jsou určeny dětem i dospělým. Všichni účastníci si mohou vytvořit více výtisků za použití grafického nebo speciálního kuličkového lisu ve výtvarném ateliéru muzea. Každou dílnu (mimo úvodní) uvede společná procházka výstavou pro inspiraci zaměřenou na různá témata a stručné seznámení s technikou tisku.

4. 2. 2022 Receptisk (úvodní dílna cyklu grafických, bez rezervace a omezení věkem)

Recept na grafický list, který „uvaříme“ díky základnímu náčiní z domácí kuchyně. Stačí polystyrenová podložka, tužka, nůž a lížíce, z ingrediencí trocha barvy a hrnec fantazie, to vše můžeme okořenit humorem a osladit úsměvem. Vše máme v atelieru, čas vaření není omezen, přijďte kdykoli, mezi 14 a 17 hodinou.

12. 2. 2022 14:00    Monotyp a perokresba

Originální barevné tisky ze skla, které se neopakují, budeme dotvářet kresbou jemných detailů tuší a perem. Menší děti mohou pracovat s tenkým fixem. Inspirací budou kromě samotných tisků a mísení barev i různé způsoby šrafování na liniových rozkresbách známek.

5. 3. 2022 Tisky a otisky 

Zábavně kreativní workshop vhodný i pro menší děti od 6 let. Experimenty s tiskem papíru, hry s otisky struktur různých materiálů zaujmou i starší děti a dospělé. Inspirací k tvorbě budou portréty na známkách z výstavy.  Zábavné podobizny budeme sestavovat a promítat i meotaru.

26. 3. 2022 Suchá jehla

Technika suché jehly potěší svou nenáročností a dokonalým výsledkem účastníky workshopu od 8 let i dospělé. Rytí speciální jehlou vytváří tenké linie, které pak hlubotisková barva a grafický list promění v jemnou kresbu s měkkými okraji. Z témat se zaměříme se na rostlinné a přírodní motivy.

9. 4. 2022 Linoryt

Klasická technika tisku z plochy s využitím rydel a měkké podložky je vhodná pro šikovnější děti od 8 let a dospělé. Zkušenější výtvarníci si mohou vyzkoušet i barevný soutisk dvou a více matric. Inspirací budou opět známky, tentokrát návrhy s výraznými kontrastními jednoduššími motivy.

 

Cena 100 Kč za osobu (úvodní 50 Kč), doprovod dětí 50 Kč

Délka cca 120-180 min dle náročnosti techniky a individuálních návrhů

Lektorka MgA. Denisa Sedláková

Počet účastníků je omezen, rezervace nutná nejpozději vždy den před konáním akce na sedlakova.denisa@cpost.cz nebo tel. 954400385. Při větším zájmu budou vypsány další termíny, případně lze pro skupiny domluvit individuální termín. Změna vyhrazena.