14. 12. 2023 - 5. 1. 2024 | Galerie Poštovního muzea

Putovní výstava jako symbol díků Ukrajiny a Ukrajinské pošty 

S probíhající válkou na Ukrajině se sblížily pošty zemí z celého západního světa. Rozhodly se pomoci Ukrajině s doručováním často i na dobrovolnické bázi.

Díky tomu se zajistilo, aby ukrajinští občané, kteří byli nuceni emigrovat do zahraničí, mohli snáze komunikovat se svými blízkými ve své zemi. Ulehčila se tím i distribuce zahraniční dobrovolnické pomoci, která nabrala úctyhodných rozměrů. A celkově se tím zajistila každodenní logistika, která kvůli probíhající válce a s ní spojenými riziky přestala být skrze řadu soukromých dopravců možná.

S poštami, které se do pomoci zapojily, je možné seznámit se skrze jednotlivé výstavní panely. 

Konkrétně jsou zastoupeny svými logy, tamními poštovními schránkami a filatelií.

Filatelie obsahuje celkem 15 realizovaných návrhů na téma Ukrajiny a míru. Všechny známky byly vydány od jara do podzimu minulého roku a představují i stručný vhled do známkové tvorby jednotlivých zemí.

Výstava je putovní. K nám do České republiky dorazila ze Slovenska a chystá se dále na západ.

Prohlédnout si ji je možné v Galerii Poštovního muzea na Jindřišské poště v prvním patře nad přepážkami. Otevírací doba je od pondělí do pátku mezi 10:00 až 18:00 hodinou. Návštěvu lze spojit i s výstavou Filipa Švehly – Pět barevných pruhů, která se nachází v ostatních místnostech galerie.

Výstava Solidarita s Ukrajinou potrvá do 5. 1. a výstavu Pět barevných pruhů Filipa Švehly lze navštívit do 29. 12. 2023.