Autogramiády, příležitostná přepážka i prezentace adventních známek v čase předvánočním

10. 12. 2014

Poštovní muzeum zve tímto všechny sběratele, příznivce ilustrace a milovníky vánoční nálady na první dvě doprovodné akce k nové výstavě Ilustrace pro malé i velké. V sobotu 13. prosince na příležitostnou přepážku k výstavě a autogramiádu ilustrátorky Renáty Fučíkové a v úterý 16. prosince pak na představení nových adventních poštovních známek autorky Jarmily Marešové. Úterní akci doplní také autogramiáda J. Marešové a Ivany Havránkové, která je upravila do konečné grafické podoby.

Na sobotní příležitostnou přepážku, kde bude používáno příležitostné razítko, jakož i prodávána dopisnice k výstavě, Poštovní muzeum připravilo autogramiádu známé ilustrátorky dětských knížek a také autorky několika poštovních známek Renáty Fučíkové. R. Fučíková na příležitostnou dopisnici navrhla poštovního anděla. Originál kresby je možno také na výstavě vidět. Přepážka začíná od 9 a potrvá do 15 hodin. I autogramiáda začne v 9 hodin a ilustrátorka se bude podepisovat do 12 hodin.

V úterý 16. Prosince proběhne v muzeu od 16. hodin představení vlastních známek České pošty s názvem Adventní čas. Jedná se o kolekci 25 originálních poštovních známek. Taková známka ve spojení s vánoční pohlednicí udělá adresátovi jistě větší radost než esemeska. Jarmila Marešová vytvořila originální známky velmi pečlivě. Nenajdete dvě stejné. Známky mají hodnotu A, jsou samolepící, natištěné na jednom tiskovém listu. Autorka návrhu  Jarmila Marešová na akci pohovoří o jejich vzniku stejně jako i své tvorbě a jistě se najde prostor i pro případné dotazy. Společně s grafičkou Ivanou Havránkovou budou mít všichni přítomní možnost nejenom si známky koupit, zároveň však i získat podpis obou autorek.