Autogramiáda Libuše a Jaromíra Knotkových

Zveme vás na první z doprovodných akcí k nové výstavě Tvoříte! Fotím!, která představuje autory poštovních známek objektivem Martina Říhy.

V sobotu 4. 11. od 10 do 12 hodin se koná v Poštovním muzeu v Praze autogramiáda Libuše a Jaromíra Knotkových, autorů mnoha poštovních známek s přírodní tematikou.

Práce manželů Knotkových vynikají precizně vedenou detailní kresbou, vycházejí převážně z vlastní zkušenosti a pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Knotkovi studují a zachycují s největší pečlivostí a přesností anatomické proporce zobrazovaných živočichů, stejně jako charakteristické druhové znaky. Z tohoto důvodu jsou jejich kresby reprodukovány ve velkém množství přírodovědných populárně naučných i odborných publikací, které rovněž slouží jako učební pomůcky studentům středních i vysokých škol. S poštovními známkami se manželé Knotkovi setkávali již od dětství. Jaromír byl sám jejich sběratelem. První společné návrhy známek vytvořili v roce 1996, kdy vyšla emise Ochrana přírody – chránění savci. Od té doby spolu zhotovili návrhy k dalším přibližně třiceti známkovým emisím. Knotkovi jsou držiteli řady mezinárodních ocenění za ilustrace knih.

Vstupné na autogramiádu je součástí vstupenky na výstavu. V prodejně muzea je možnost známky a jiné ceniny uvedených autorů zakoupit.