16. pražská muzejní noc

15. 10. 2018

V letošním roce se Poštovní muzeum v Praze opět připojí již k 16. ročníku Pražské muzejní noci. V nočních hodinách se prostory našeho muzea otevřou veřejnosti spolu s dalšími 45 muzei, galeriemi a dalšími kulturními institucemi v 70 objektech.
Spojení mezi objekty bude tradičně zajištovat Dopravní podnik hlavního města Prahy speciálními autobusovými i tramvajovými linkami. Přeprava těmito vozy pro návštěvníky bude zdarma, stejně jako vstup do všech objektů. Poštovní muzeum je dostupné ze zastávky Dlouhá třída linky č.1. Více infoformací o akci a dopravě najdete na webu https://www.prazskamuzejninoc.cz/2019/. V Poštovním muzeu bude k vidění kromě stálé expozice známkové výstava Šest pohlednic.

DOPROVODNÝ PROGRAM

19-23 hodin -  Otevřený výtvarný ateliér
V prvním patře muzea bude otevřen tvůrčí i odpočinkový prostor. V ateliéru si děti i dospělí mohou kreslit, stříhat a lepit, navrhovat známky, případně napsat pohlednici nebo se jen na chvilku zastavit a číst si knížku.

19-01 hodin  - Pohlednice z muzea
Každý návštěvník dostane pohlednici s kresbou Jaroslava Němečka, která se tematicky vztahuje k připravované letní výstavě Čtyřlístek a jeho přátelé. V muzeu je možno zakoupit poštovní známky a pohlednici oraženou speciálním razítkem poslat poštou.