Sraz motocyklů v Poštovním muzeu Vyšší Brod

3. 7. 2014

V sobotu 26. července neváhejte a vydejte se do vyšebrodského Poštovního muzea. V atraktivních prostorách klášterního nádvoří před muzeem si budete moci od 11:00 do 14:00 prohlédnout, a také vyfotit, historické motocykly a několik automobilů-veteránů. Připraveny budou ukázkové jízdy starých motocyklů a nudit se ve výtvarné dílně nebudou ani ti nejmenší návštěvníci.

Zvídavým zájemcům budou navíc zodpovězeny téměř jakékoli dotazy k vystaveným strojům, a to samotnými majiteli z Veteran Car Clubu České Budějovice. Jízdu motocyklů ze své sbírky předvede Národní technické muzeum a nebudou chybět ani historická jízdní kola z Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. A na své si přijdou i ti nejmenší – za asistence zkušených lektorek z Alšovy jihočeské galerie si mohou od 10:00 vytvořit vlastní poštovní schránku či koláž s motocyklovou tematikou.

Na závěr ještě jedna raritní záležitost: Pokud máte zájem o netradiční suvenýr, zakupte si v muzejní prodejně dopisnici Motocyklové pošty s detailně propracovanou kresbou motocyklu Laurin a Klement od mistra Václava Zapadlíka. Vyplňte adresáta (můžete jím být samozřejmě i Vy) a vhoďte do zvláštní poštovní schránky. Zásilky Motocyklové pošty budou oraženy speciálním razítkem a 5. září v 10:00 odvezeny v poštovní sajdkáře motocyklu Ariel, který můžete vidět v Poštovním muzeu na výstavě Pošta jednou stopou. Poté, co motocykl dorazí do cíle své cesty na letňanském veletrhu Sběratel, budou zásilky doručovány konkrétním adresátům.

• Prohlídka historických motocyklů a automobilů je připravena od 11 do 14 hodin
  • Dětská dílna, kde si děti vyzkouší vyrobit poštovní schránku či motocyklovou koláž, začíná již v 10:00
  • I během sobotní akce si bude možno vypravit dopisnici pro speciální Motocyklovou poštu!