Muzejní noc v Poštovním muzeu přiblíží válečné zásilky

12. 6. 2014

V sobotu 14. června se otevřou brány Poštovního muzea úderem sedmé večerní a k dispozici všem návštěvníkům bude instituce k návštěvě zdarma až do první hodiny ranní. Jelikož je svou výstavou zrovna ponořeno do časů první světové války, neobejde se bez speciálního připomenutí válečné polní pošty ani tato oblíbená akce předznamenávající letní sezónu a návštěvníci se tak mohou těšit, ostatně jako každý rok, na nejedno poštovní překvapení.

Tradičně jsou pro návštěvníky Poštovního muzea připraveny komentované prohlídky a i letos si jistě něco poštovního odnesou, respektive pošlou na pamětnou domů. Víte, co bylo tou nejtypičtější zásilkou z pole za první světové? Šlo o lístek polní pošty a tento poštovní formát, kterému se také ve větší míře věnuje výstava, chtějí pracovníci muzea během akce návštěvníkům představit. K dispozici budou samozřejmě i razítka. Pouze pro tento den kašetové připomínající Muzejní noc 2014 v Poštovním muzeu nebo speciální cenzurní; prostě jako kdybyste dostali zásilku z pole první světové války. Po návštěvě Poštovního muzea je možné s pomocí speciálních linek pražské MHD navštívit i další zajímavé objekty. Letos je do akce zapojeno 38 institucí a ty společně otevírají celkem 69 svých objektů.